
PROTIVÍN
První písemné záznamy o protivínském pivovaru se datují již do roku 1540. V roce 1711 přešel do vlastnictví šlechtického rodu Schwarzenbergů, v němž setrval déle než dvě stovky let. A právě za éry Schwarzenbergů byla v pivovaru vybudována překrásná varna s měděnými kotli, včetně atypické mladinové pánve ve tvaru čtverce, ve kterých se pivo vaří dodnes. Jihočeská voda z vlastních studní, tradiční způsob vaření a fortel Jihočechů jsou po desetiletí základem zde vařeného piva, známého pod značkou Platan.

RYCHTÁŘ
Pivovar byl v Hlinsku v Čechách založen v roce 1913. Původně akciový pivovar byl v roce 1948 znárodněn a stal se součástí Horáckých pivovarů a později Východočeských pivovarů. Pod názvem RYCHTÁŘ byl poprvé stočen světlý ležák v roce 1981. Pivovar Rychtář jako jeden z mála pivovarů u nás používá hlávkový chmel v jeho přírodní podobě. Snahou pivovaru je poskytovat pivo vysoké kvality s příznivou cenou, vyráběné klasickou českou technologií s použitím nejmodernějších výrobních postupů.

ČERNÁ HORA
První písemná zmínka o černohorském pivu pochází již z roku 1298, o pivovaru Černá Hora potom z roku 1530, kdy panství Černou Horu vlastnili bratři Tas a Jaroslav Černohorští z Boskovic. Kromě pánů z Boskovic je pivovar historicky spojen zejména s významným šlechtickým rodem Lichtenštejnů a s rodem Auerspergů. Sládci Pivovaru Černá Hora, malebného městyse na dohled chráněného území Moravský kras na Blanensku, k vaření piva používají tradiční výrobní postupy a ty nejkvalitnější suroviny. Pivní sortiment doplňuje výroba nealkoholických nápojů a stolních vod a cideru.

JIHLAVA
Nejstarší písemnou zprávou o jihlavském sladovnictví a pivovarnictví je zmínka v městské knize z první poloviny 14. století. Počet 123 sladovnických domů s právem várečným pak uvádí jihlavská statuta potvrzená Marií Terezií v roce 1748. V roce 1860 vznikl pivovar jako pokračovatel jihlavského právovárečnictví a byl slavnostně otevřen 4. dubna 1861. Pivovar je domovem značky piva Ježek.

KLÁŠTER NAD JIZEROU
Pivovar Klášterdostal své jméno podle kláštera řádu Cisterciáků, který byl založen ve druhé polovině 12. století a stával na místě dnešního pivovaru. Ačkoli ve své době patřil k nejvýznamnějším církevním objektům v Evropě, do dnešních dnů se dochovala pouze brána s překrásným portálem, která stojí na nádvoří pivovaru. Už od středověku vznikaly ve skále pod pivovarem téměř dvě desítky metrů hluboké sklepy, které posléze začaly sloužit pivovarské výrobě.

UHERSKÝ BROD
Vaření piva v královském městě Uherský Brod má dlouholetou tradici, která sahá až do středověku. První společný pivovar, který nahradil právovárečné domy, si uherskobrodští měšťané postavili v roce 1614. Nový pivovar, vybudoval v roce 1895 sládek František B. Janáček.

Naše pivovary Naše pivovary Naše pivovary Pivo Pivovary Regionální pivovary Řemeslné pivovary Craft beer Akademie pivních znalců Péče o čepované pivo Lobkowicz Pivovary Lobkowicz Šnyt Speciály Lobkowicz Černá Hora Rychtář Ježek Vysoký Chlumec Platan Protivín Klášter Uherský Brod Kam na výlet Prohlídka pivovaru Exkurze pivovaru Speciální piva Pivo Pivovary Regionální pivovary Řemeslné pivovary Craft beer Akademie pivních znalců Péče o čepované pivo Lobkowicz Pivovary Lobkowicz Šnyt Speciály Lobkowicz Černá Hora Rychtář Ježek Vysoký Chlumec Platan Protivín Klášter Uherský Brod Kam na výlet Prohlídka pivovaru Exkurze pivovaru Speciální piva
VYSOKÝ CHLUMEC
První zmínky o vaření piva na zdejším panství, které obýval po dlouhou dobu český šlechtický rod Lobkowiczů, pocházejí již z roku 1466. Pivovar Lobkowiczové koupili roku 1576.
