ZASAĎTE S NÁMI

Pivní
háj

uhas žízeň,
zasaď strom

Den stromů je pro většinu zemí připomínkou toho, jak důležité jsou stromy a lesy v našich životech. Jsou nejen plícemi naší planety, domovem pro nepřebernou škálu organizmů a živočichů, ale dokážou ovlivnit klima a svou produkcí CO2 pomáhat při zvládání klimatických změn. Zároveň jsou nedílnou součástí krajiny a jejich estetický vliv je nedocenitelný. Vždyť lesy jsou pro nás skvělým místem pro odpočinek, zdrojem energie a s každým dalším vzrostlým stromem máme šanci udělat ze své země hezčí místo k žití. Nejen teď, ale i pro generace, které přijdou po nás.

Ten letošní Den stromů inspiroval také skupinu Pivovary Lobkowicz připojit se k tradici sázení stromů v České republice. Svou aktivitou nechce jen upozornit na důležitost lesů v našich životech, ale chce ji zároveň propojit s nejoblíbenějším nápojem v Česku, s pivem. Jak už ostatně napovídá název projektu Pivní háj. Martina Husková, marketingová manažerka skupiny PLG, k projektu říká: „Je nám jasné, že ve světovém měřítku je pár stromů kapka v moři. Velké změny ale vznikají postupně. A když se nás spojí dost, bude to mít smysl. V akci rozhodně chceme pokračovat. Už teď jsme za každého zaměstnance koupili jeden stromek jako start a povzbuzení.“

V rámci projektu Pivní háj si lidé mohou nechat dovézt své oblíbené pivo až ke dveřím a zároveň udělat něco pro svou zemi. Objednávkou piva totiž podpoří výsadbu stromů, a to za 87 Kč. Strom, který zákazník v rámci objednávky piva na e-shopu www.pivobod.cz zakoupí, pak za něj vysadí zástupci skupiny Pivovary Lobkowicz společně s týmem Sázíme Česko. Každý milovník piva v Česku tak má šanci přiložit ruku k dílu, byť jen pomyslně.
A může tak vzniknout třeba celý háj.

Nakup na e-shopu

www.pivobod.cz

+Kup strom

Společně

Jsme zasadili

598 stromků